YURT İÇİ VE YURT DIŞINA KİRALIK/SATILIK ALIN KAYNAK MAKİNALARI
FİYAT VE TEKNİK DESTEK İÇİN BİZİMLE İRTİBATA GEÇİN.


0 (539) 672 32 32 - 0 (532) 406 73 27 

 

 

ALIN KAYNAK MAKİNELERİNİZ ALINIR

ALIN KAYNAK MAKİNELERİNİZ ALINIR


Elinizdeki sıfır, ikince el alın kaynak makinelerinizi satmak için iletişim numaramız

 0539 672 32 32 

 alınkaynakmakinelerinizalınırAlın kaynak, bir termofüzyon işlemidir
Alın füzyonu, birleştirilecek olan iki boru / bağlantı parçasının uçlarının, her bir temas yüzeyinde erimiş bir duruma ulaşılana kadar aynı anda ısıtılarak elde edilir.
 
İki yüzey daha sonra belirli bir soğuma süresi için kontrollü basınç altında bir araya getirilir ve homojen bir füzyon bağlantısı oluşturulur. Ortaya çıkan bağlantı, uç yüklere tamamen dirençlidir ve basınç altında borunun kendisi ile karşılaştırılabilir performansa sahiptir.
 
Boru uçlarının sıcaklığını gerekli eritme sıcaklığına yükseltmek için elektrikli bir ısıtıcı plaka kullanılır.

 

PE80 ve PE100'ü birleştirmek için but-füzyon(Alın kaynak)

Butt-fusion, aynı SDR'nin 90 mm ve üzeri boru boyutları için hem PE80 hem de PE100 malzemelerini birleştirmek için kullanılabilir.
 
PE boruları kaynaklamak için kullanılan alın kaynak makineleri, kaynak parametrelerine sıkı bir şekilde uyulmasını sağlayacak kontrollere sahiptir. Aşağıdaki parametreler kontrol edilir:
 
ısıtıcı plaka sıcaklığı
ovallik ve hizalama
arayüz basıncı
boncuk genişliği
ısınma süresi
zamanla değişim
Kaynağın erken bozulmamasını sağlamak için bunların kontrolü gereklidir. PE borunun kaynaklandığı saha koşulları, eklemin mukavemeti üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Kabul edilebilir bir kaynak elde etmek için üç unsur gereklidir:
 
Temizlik: çünkü kirlenme eklemleri mahveder
Teknik: PE boru sistemlerinin çoğu sahibi, PE boruların alın kaynağı yapan kişilerin tanınmış bir eğitim kursunu tamamlayarak kalifiye olmasını gerektirir.
Uygun bakım ile doğru tasarlanmış ekipman: Doğru kaynak sıcaklıkları, kaynak prosedürleri ve boruya bakan araçlar tolerans dahilinde ve iyi durumda tutulmalıdır.
Elde edilen bağlantı, uygun şekilde yapılmışsa, orijinal boru kadar güçlüdür ve rutin kurulum ve çalıştırma sırasında uygulanan tüm yüklere dayanabilir.
 
Füzyon işlemi sırasında iç ve dış 'kaynak boncukları' oluşturulur. Boncukların boyutunu en aza indirmek için teknikler geliştirilmiştir, ancak bunlar genel mukavemete herhangi bir şey eklemediklerinden, gerekirse güvenli bir şekilde çıkarılabilirler. Çıkarılan kaynak boncukları, bir kalite kontrol programının parçası olarak incelenebilir.
BİZE ULAŞIN

ANADOLU YAKASI

Topuz Sok. No:11/A Kartal
İSTANBULGSM: 0 (532) 406 73 27
           0 (539) 672 32 32
         
 TEL:  0 (216) 383 96 52 


FAX: 0 (216) 383 00 86kiralikalinkaynakmakiinesi@gmail.com